تبلیغات
امیر سلیمانی - 14مرحله برای 20گرفتن در ریاضی
 
امیر سلیمانی
                                                        
درباره وبلاگ
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

14 تا مرحله واسه 20گرفتن تو ریاضی!


 1. وقت امتحان رو طوری تنظیم کنین که دو سوم از وقتتون رو به مرور کردن اختصاص بدین.

2. وقت خود را با فكركردن در مورد سؤالهای مشكل كه جواب آنها را نمیدانید به هدر ندهید. درصورتیكه پاسخ سؤالی را نمیدانید، آن را علامت بزنید و به سؤال بعدی بپردازید. در پایان می توانید به اینگونه سؤالها بیشتر فكر كنید و احتمالا جواب آنها را بطور صحیح بدهید.

3. به منظور افزایش تمركز، پس از دریافت برگه سؤالها، ابتدا با برگه ای كه مخصوص پاسخهاست روی سؤالها را پوشانده و سپس شروع به خواندن سوالها و جواب دادن به آنها یكی پس از دیگری نمائید. اگر پاسخ سؤال اول را دانستید شروع بنوشتن آن بكنید، در غیراینصورت به سؤال دوم بپردازید. بهتراست قبل ازشروع به پاسخ دادن به سؤالها تمام آنها رانخوانید. زیرا این امر تمركز شما را كاهش میدهد.

4. در شروع امتحان خودتان را با این جمله كه (امتحان سخت است) نترسانید. بسیاری از دانش آموزان در همان لحظه ای كه در حال خواندن سؤال هستند، پیش خودشان زیر لب تكرار میكنند كه این سؤال سخت است. چنین دانش آموزانی هرگز نمی توانند بطور دقیق به سؤالها پاسخ دهند. بهتر آن است كه در زمانیكه در حال خواندن سؤال هستید تمام تمركز شما فقط بر روی سؤال باشد.

5. قبل از شروع كردن به پاسخ دادن به هر سؤال، آن را با دقت بخوانید و سعی كنید ابتدا دقیقا بفهمید كه چه موضوعی در سؤال مطرح شده است.اعتقاد بر این است كه حدود پنجاه درصد از جواب در خود سؤال پنهان هست.

6. در صورتیكه سؤال را نمی فهمید، بهتر است از مراقبین جلسه توضیحاتی پیرامون آن بخواهید. حتی توضیحات بسیار مختصر هم میتوانند مفید واقع شوند.

7. در صورتیكه در پایان جلسه امتحان وقت اضافه داشتید، بهتر است كه جواب سؤالها را مرور كنید تا اگر اشكالی در آنها وجود دارد پیدا كنید و آنها را برطرف كنید.

8. هرگز برای خارج شدن از جلسه امتحان عجله نداشته باشید. بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان محتویات كتاب را كاملا فهمیده اند اما از آنجائی كه در جلسه امتحان كمی عجله میكنند نمرات مطلوبی بدست نمی آورند.

از آنجائیكه پاره ای از امتحانات خصوصا در دوره دبیرستان و دانشگاه به صورت تستی برگزار میشوند، در زیر نكات مهم و ضروری پیرامون اینگونه امتحانات ارائه گردیده است.
9. پس از خواندن سؤال ابتدا جواب سؤال را حدس بزنید وسپس به جوابهای ارائه شده توجه كنید. اگر جوابی را كه برای سؤال حدس زده اید در بین جوابهای ارائه شده بود، با اطمینان كامل همان را انتخاب كنید و در پاسخنامه همان را علامت بزنید.

10. اگر در بین جوابهای ارائه شده اولین آنها درست بود، به مابقی پاسخها هم توجه كنید. زیرا ممكن است دربین پاسخها دو جواب صحیح وجود داشته باشد كه یكی از آنها كاملتر از دیگری است.

11. در مورد سؤالهای مشكل و آنها كه شك دارید، ابتدا جوابهائی كه مطمئن هستیدغلط است را حذف كنید و سپس به مقایسه مابقی جوابها و انتخاب كاملترین آنها بپردازید.

12. همیشه به این موضوع توجه داشته باشید كه ممكن است پاسخ یك سؤال در دیگری پنهان باشد.

13. گاه گاهی چك كنید كه مبادا جواب سؤالها را جابجا در برگه پاسخنامه علامت بزنید.

14. هرگاه لغاتی مانند (همیشه، اغلب، برخی اوقات، هرگز، تنها، فقط، باید، بطور لازم، بطور كامل، و...) در جمله بكار روند ممكن است معنی جمله را عوض كنند. بنابراین همیشه به لغات كلیدی و حساس در جملات دقت بیشتری داشته باشید.

نوع مطلب :
برچسب ها :